62616-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Kontorsmateriel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial
Referensnummer: KS 2022/44937 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30192000 Kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att tillgodose de upphandlande myndigheternas samlade behov av kontorsmaterial.
Upphandlande myndighet/er
Karlskrona kommun org nr 212000-0829AB Karlskronahem 556114-6662Kruthusen Företagsfastigheter AB 556052-0438Räddningstjänsten Östra Blekinge 222000-1255Affärsverken Karlskrona AB 556049-4733Affärsverken Energi AB 556086-1618Affärsverken Elnät i Karlskrona AB 556532-0834Stiftelsen Blekinge Läns Museum 835000-6113
Karlskrona kommun handlägger den samordnade upphandlingen.
De upphandlande myndigheterna benämns "kommunen" nedan.
Produkten
Upphandlingen avser inköp av diverse kontorsmaterial.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22816000 Block, 22816100 Anteckningsblock, 22817000 Almanackor eller agendor, 22850000 Pärmar och tillbehör till dessa, 22851000 Pärmar, 22852000 Mappar, 24910000 Lim, 30192100 Radergummin, 30192113 Bläckpatroner, 30192121 Kulspetspennor, 30192127 Pennställ, 30192130 Blyertspennor, 30192170 Anslagstavlor, 30192200 Måttband, 30195900 Whiteboardtavlor och magnettavlor, 30195910 Skrivtavlor (whiteboardtavlor), 30197000 Mindre kontorsartiklar, 30197220 Gem, 30199780 Skrivunderlägg, 30237220 Musmattor, 31440000 Batterier, 33141112 Plåster, 39241200 Saxar, 39292500 Linjaler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen