626281-2024 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal projektering gata/mark
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal projektering gata/mark
BeskrivningRegion Gotland har under de närmaste åren behov av konsulttjänster för specialistkompetens inom konsultområde projektering gata/mark. Detta kan avse upprättande av förstudie, förfrågningsunderlag, bygghandling, utredning, undersökning och rapport i den omfattning som behövs i respektive uppdrag. Ramavtalet avser nedan roller: Uppdragsansvarig Projektör gata/mark Trafikplanerare/trafikingenjör Projektör gatubelysning Landskapsarkitekt (upp till 10% av kontraktsvärdet vid avrop). Se vidare förfrågningsunderlaget
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97260:Lot:1