Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark och trädgårdskötsel
Referensnummer: 20MB2198
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med ramavtalet är att täcka in SVOAs behov av leverans av Mark och trädgårdsskötsel inom hela SVOA´s verksamhetsområde. Leverantören ska utföra tjänster som sly rensning, ogräsrensning, plantering av blommor vår och höst m.m. för Huvudkontoret, Louddens fd. reningsverk, vattenverken som är belägna i Norsborgs och Lovö, våra bostäder i Norsborg och på Lovö, avloppsverken som finns i Bromma, Henriksdal och sickla men också våra pumpstationer och reservoarer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 77300000 Trädgårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen