626329-2022 - ÄndringSverige-Solna: Byggteknisk projektledning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulttjänster 2023-25 Distributionsledningar
Referensnummer: NE2022-219
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71541000 Byggteknisk projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Genom denna upphandling avser Norrenergi AB att som ett komplement till egna resurser, säkra tillgången till tekniska konsulter inom fackområdet Distribution. Avsikten är att teckna ramavtal med tekniska konsulter inom områdena projektledare, byggledare och projektör som kan utföra konsulttjänster avseende om- och nybyggnation av fjärrvärme- och fjärrkylledningar i Norrenergis nät.