2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning version 2
Beskrivning: Uppdraget omfattar Beställarens samlade behov av snö- och halkbekämpning. Entreprenören ska svara för såväl maskin som handskottning och halkbekämpning inom området. Upphandlingen har tidigare annonserats men avbröts. Beställaren gör nu ett nytt försök att upphandla vinterväghållning.
Intern identifierare: 24/218
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000