Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för svetsning av fjärrvärme-/fjärrkylarör
Referensnummer: 20/46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköping Energi har behov av att teckna ramavtal med en leverantör som efter avrop utför svetsning/sammanfogning av fjärrvärme- / fjärrkylarör. enl. bifogat underlag
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262680 Svetsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen