62643-2020 - ÄndringSverige-Djursholm: Personalförmedling
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster för elevhälsa samt studie- och yrkesvägledare
Referensnummer: UN 2019/0626
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är indelad i två anbudsområden:
Anbudsområde 1: Elevhälsans yrkesprofessioner
Anbudsområdet innefattar bemanningstjänster inom yrkesprofessionerna: skolkurator, skolpsykolog, skolsköterska och skolläkare.
Anbudsområde 2: Studie- och yrkesvägledare