62644-2020 - ÄndringSverige-Karlskrona: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Asfalteringsarbeten
Referensnummer: KS 2019/6202 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser beläggningsarbeten avseende både underhålls- och nybyggnadsbeläggningar inom Karlskrona kommuns väghållningsområde.