62646-2020 - ÄndringSverige-Henån: Telefonväxeltjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operatörsoberoende växel som tjänst
Referensnummer: Dnr. 54-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64214200 Telefonväxeltjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att delta i anbudsgivning i upphandling ”Operatörsoberoende växel som tjänst” för Tjörns och Orust kommuner. Syftet är att varje kommun ska teckna separata avtal med en Leverantör.
Upphandlingen omfattar en operatörsoberoende växelplattform där samtliga delar som kan komma ifråga för införande och tillhandahållande av ingående funktioner och tjänster ingår. För mer information kring omfattning av ingående tjänster se bifogat upphandlingsdokument.