626498-2022 - ResultatSverige-Piteå: Tyngre motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tung lastbil med tillhörande kran
Referensnummer: 22INK032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34140000 Tyngre motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Piteå Kommun upphandlar en (1) fabriksny tung lastbil med tillhörande kran av senaste modell till fordonsprogrammet, Strömbackaskolan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34130000 Motorfordon för godstransport, 34133000 Ledade lastbilar, 34142000 Kranbilar och dumprar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen