Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärende och dokumenthanteringssystem inom Byggnadsförvalting för lokal drift
Referensnummer: 20201217
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ärende och dokumenthanteringssystem inom Byggnadsförvaltning för lokal drift med tillhörande funktioner.
Beställaren innehar en obegränsad nyttjanderätt till Bygg R med tillhörande funktioner.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning, 48421000 Programvara för fastighetsförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen