626645-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Elektriska hushållsapparater
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1180 Vitvaror och hemelektronik
Referensnummer: TI 2021-1180
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39710000 Elektriska hushållsapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling omfattar tvätt- och diskmaskiner, frysbox, kylskåp, spis, mikrovågsugn, dammsugare, elvisp, vattenkokare, kaffebryggare, fläktar, AC, TV CD-spelare, el-ljusstakar mm.
Avtalet omfattar ej inköp eller service av mobiltelefoner, mobiltillbehör, datorer, datorutrustning, Konferens-TV, lysrör, storköksutrustning, järnhandelsvaror och rena installationstjänster. Inom dessa områden finns andra avtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 39711100 Kylskåp och frysar, 39711310 Elektriska kaffebryggare, 39711362 Mikrovågsugnar, 39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor, 39713100 Diskmaskiner, 39713430 Dammsugare, 39714000 Fläkt- eller cirkulationshuvar, 39717000 Fläktar och luftkonditioneringsapparater, 42716100 Tvättanläggningar, 42716120 Tvättmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen