Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ansökningssystem
Referensnummer: KN Adm 2021/43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
OBS! Upphandlingsföremålet är en tjänst. Av annonsen framgår att en vara anskaffas. Att så är fallet beror på uppbyggnaden av nomenklaturen i CPV-förordningen och förändrar inte det faktum att en tjänst upphandlas. OBS!
Upphandlingen avser ett processorienterat ansökningssystem för bidrags- och stipendieansökningar. I ansökningssystemet ansöker personer om bidrag- och stipendier. Till ansökningarna kan personerna bifoga diverse multimediafiler, såsom bilder och filmer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48445000 Programvara för kundhantering, 48920000 Programvara för kontorsautomation, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen