See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samhällsbetalda resor
Beskrivning: Upphandlingen avser samhällsbetalda resor för Norrtälje Kommun och kommunalförbundet Sjukvård och omsorg i Norrtäljes räkning, enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93311:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport