626687-2023 - ÄndringSverige-Lund: Golvvårdsmaskiner
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvårdsmaskiner
Referensnummer: SN 2023/0361
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39713400 Golvvårdsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för lokalvårdsmaskiner till Lunds kommun.
Uppdraget avser leverans av lokalvårdsmaskiner med tillhörande tillbehör och förbrukningsmaterial samt utbildning, service och support av dessa. Utöver de maskiner som leverantören som minst ska tillhandahålla har beställaren även möjlighet att avropa ytterligare maskiner och ocspecificerade tillbehör och förbrukningsmaterial ur leverantörens sortiment, inom ramen för det kommande avtalet.
Uppdragets omfattning i detalj framgår av upphandlingsunderlaget i dess helhet, se bland annat under rubriken ”Upphandlingsdokumenten”. Ramavtal kommer att tecknas med den leverantör som lämnat det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet.