626697-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Gävle: Sopbilar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Baklastande 1-facks renhållningsfordon för grovsopor med gasdrift till Gästrike Återvinnare, med leverans 2022
Referensnummer: 12117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144511 Sopbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Baklastande renhållningsfordon för grovsopor med gasdrift till Gästrike Återvinnare med finansiering via klimatklivet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen