626716-2023 - ÄndringSverige-Ludvika: Vattenvärmare och byggnadsuppvärmning; sanitär utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VS-arbeten Hedemora
Referensnummer: GNU 2023/98
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39715000 Vattenvärmare och byggnadsuppvärmning; sanitär utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för löpande entreprenadarbeten inom värme och sanitetsarbeten (VS-arbeten) för samtliga av beställarens ägda och förvaltade fastigheter. Entreprenaden omfattar avropade åtgärder och akuta insatser (jourutryckning).