62676-2020 - ÄndringSverige-Tyresö: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för Arkitekter i tidiga skeden, förstudier eller strategisk planering
Referensnummer: 2018/KSUH 0105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar att leda, samordna och handlägga uppdrag med inriktning på förstudier, tidiga skeden och strategisk planering inom stadsbyggnad