62699-2021 - ResultatSverige-Umeå: Finans- och försäkringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringar
Referensnummer: UE-2020-0108-220
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser försäkringar för Umeå Energi AB med dotterbolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fordonsförsäkring 3 år
Del nr: 2
Egendomsförsäkring 3 år
Del nr: 3
Tjänstereseförsäkring 3 år
Del nr: 4
Ansvarsförsäkring 3 år
Del nr: 5
VD- och styrelseansvarsförsäkring 3 år