627002-2022 - ÄndringSverige-Karlskrona: Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av elektrisk drivlina till skepp SLQB/ Paddan 10
Referensnummer: 2022/307 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Affärsverken önskar köpa en elektrisk drivlina till en sightseeingbåt.
Upphandlande myndighet
Affärsverken Karlskrona AB 556049-4733
Produkten/Tjänsten
Upphandlingen avser leverans av komplett drivlina för installation i en sightseeingbåt, SLQB/ Paddan 10.