627009-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning – Ramavtal avseende Automationstekniker
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster - Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal avseende Automationstekniker
BeskrivningAutomationstekniker & apparatskåp
Intern identifierare648014
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45315100 Eltekniska installationer, 45315600 Lågspänningsanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal avseende Automationstekniker
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45317100 Elinstallationer för pumputrustning