2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färska grönsaker och frukt - Livsmedelsupphandling ramavtal 2024-2028
Beskrivning: Region Värmland (regionen) ämnar upphandla Färska grönsaker och frukt - Livsmedelsupphandling ramavtal 2024-2028. Regionen uppger uppskattat värde och kvantitet på behov. Leverantören ska lämna en rabattsats mot Årstalistan.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94320:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15330000 Beredda eller bearbetade frukter och grönsaker