2. Förfarande
Förfarande
Titel: Parkeringsövervakning i Malmö AB: Fordonsflytt
Beskrivning: Parkeringsövervakning i Malmö AB (beställaren) inbjuder intresserade leverantörer att lämna anbud på flyttning av fordon inom Malmö kommun. Upphandlingen omfattar: • Hyra av uppställningsplats • Flyttning av fordon på såväl gatumark som tomtmark • Utlämning av fordon (dock ej cyklar) dagligen under kontorstid måndag-fredag mellan kl 08.00-16.00 (utlämning sker snarast efter betalning) • Delta och var behjälplig vid beställarens auktioner av cyklar (7-9 auktioner/år)
Intern identifierare: 24/97
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50118100 Bärgning av bilar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Fordonsflytt