627159-2021 - ÄndringSverige-Gustavsberg: Personbilar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bilpool
Referensnummer: 2021KS/1102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Värmdö kommun upphandlar en bilpool med halvöppen lösning. Under kontorstod nyttjas bilpoolen av kommunanställda och övrig tid för kommuninvånare. Bilpoolstjänsten ska bestå av ett bokningssystem och en fordonspark.