2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tipptjänst och grusmaterial 2025
Beskrivning: Omfattningen innefattar tipp- och grustjänster inom Nacka kommun. Uppdraget omfattar att tillhandahålla material, erbjuda anläggning, ta emot schaktmassor samt hantera miljöfarligt avfall och tillhörande analystjänster.
Intern identifierare: NVOA-2025-00236
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513000 Hantering av ofarligt avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 45232470 Avfallsdepå, 44113000 Vägbyggnadsmaterial, 45232470 Avfallsdepå
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tipptjänst och grusmaterial 2025
Ytterligare klassificering (cpv): 14212200 Stenmaterial, 44113000 Vägbyggnadsmaterial, 45232470 Avfallsdepå