Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Juridisk rådgivning
Referensnummer: RD21/04807
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79100000 Juridiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för juridiskt stöd och rådgivnig och är indelad i två delområden: 1) Entreprenadjuridik och 2) Fastighets- och hyresrätt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1 Entreprenadjuridik
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79100000 Juridiska tjänster, 79111000 Juridisk rådgivning, 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2 Fastighets- och hyresrätt