627316-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Gävle: Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandskyddsutrustning och service
Referensnummer: RS 2021/2627
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
II.1.4.
Kort beskrivning
Brandskyddsutrustning och service.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35111000 Brandbekämpningsutrustning, 35111300 Brandsläckare, 39525400 Brandfiltar, 44480000 Diverse brandskyddsutrustning, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen