See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fordonsmekaniker 2025, Arbetsmarknadsutbildning
Beskrivning: Kontraktsföremålet som efterfrågas är arbetsmarknadsutbildning inom yrkesområdet Fordonsmekanik med yrkesutgångarna Personbilsmekaniker, Lastbilsmekaniker, Bussmekaniker och Maskinmekaniker Med arbetsmarknadsutbildning avses yrkesinriktad utbildning som syftar till att underlätta för den enskilde att få eller behålla ett arbete och som motverkar att brist på arbetskraft uppstår på arbetsmarknaden.
Intern identifierare: Af-2024/0048 0686
Förfarandets viktigaste kännetecken: Kontraktsföremålet som efterfrågas är arbetsmarknadsutbildning inom yrkesområdet Fordonsmekanik med yrkesutgångarna Personbilsmekaniker, Lastbilsmekaniker, Bussmekaniker och Maskinmekaniker Med arbetsmarknadsutbildning avses yrkesinriktad utbildning som syftar till att underlätta för den enskilde att få eller behålla ett arbete och som motverkar att brist på arbetskraft uppstår på arbetsmarknaden.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80400000 Vuxen- och annan undervisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Västerås
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Eskilstuna
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Örebro
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Stockholm
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Göteborg
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Norrköping
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Jönköping
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Kalmar
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Hässleholm