Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT stöd för investeringsprocessen
Referensnummer: RS 2020/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212411 Programvaruutvecklingstjänster för investeringshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg (2321000198) har, efter genomförandet av ett förhandlat förfarande utan föregående annonsering och denna frivilliga förhandsinsyn, för avsikt att ingå avtal med Soft Pro Medical Solutions AB (5565213120) avseende digitalisering av investeringsprocessen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48410000 Programvara för investeringshantering och deklaration, 48411000 Programvara för investeringshantering, 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen