627642-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av elektroniska system för militärt bruk
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Contractor Logistics Support for MIDS Terminals 2023-2025
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
The current maintenance agreement for MIDS terminals expires on 2022-12-31. The Swedish Armed Forces' need for maintenance for MIDS terminals remains. The agreement will cover various maintenance activities, accessibility to engineering resources and the actual repair activities for the individual MIDS terminals.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50660000 Reparation och underhåll av elektroniska system för militärt bruk, 50660000 Reparation och underhåll av elektroniska system för militärt bruk
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 29 000 000,00 USD
exkl. moms