627651-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Medicinska programvaruutvecklingstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalt beställningsstöd för tandtekniska tjänster
Referensnummer: RJL 2021/1800
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212180 Medicinska programvaruutvecklingstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Överföring av patientdata och digitala avtryck samt beställningsuppgifter till upphandlade lab samt andra regioner eller privata tandvårdskliniker.
Allmän och specialisttandvård i hela region Jönköpings Län.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48328000 Programvara för bildbehandling, 48814000 Medicinska informationssystem, 48814200 Patientadministrativt system, 48814500 Datorstött patientsystem, 72318000 Dataöverföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen