Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Juridiska tjänster - DIS
Referensnummer: KS 2021/308
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79100000 Juridiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ängelholms kommun inbjuder er till att ansöka om att få delta i dynamiskt
inköpssystem (DIS) gällande juridiska tjänster enligt 8 kap. 4 § lagen (2016:1145) om offentlig upphandling, LOU. Dynamiskt inköpssystemet (DIS) omfattar juridiska tjänster för Ängelholms kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79110000 Juridisk rådgivning och representation, 79111000 Juridisk rådgivning, 79112000 Juridisk representation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen