2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Tekniska konsulter 2024-C Tyresö
Beskrivning: Tekniska konsulttjänster. Upphandlingen omfattar ramavtal för följande anbudsområden: 1.Riskanalys 2.Besiktningstjänster 3.Vattenmiljöutredare 4. Klimat- och kostnadskalkyler 5. Projektstöd KMA/Riskhantering
Intern identifierare: 2024/KSUH 0038
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71324000 Byggnadsekonomisk kalkylering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Malldel 1