627830-2022 - ResultatSverige-Laholm: Social omsorg med inkvartering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp av demensplatser
Referensnummer: 2022-000334
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Översiktlig beskrivning och omfattning
Upphandlingen avser 10 stycken vård- och omsorgsplatser för personer med demenssjukdom, belägna i eller i närheten av Laholms kommun.
För vidare beskrivning och kravställning av uppdraget, se handling 4. Krav på tjänsten.
Avtal avses tecknas med en (1) anbudsgivare för hela uppdraget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85311100 Äldreomsorg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen