2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vilo-EKG Utrustning inklusive utrustningsspecifik förbrukning
Beskrivning: Upphandling av utrustning för 12-avlednings Vilo-EKG "EKG-utrustning", vaccum-/sugelektrodsystem reservdelar, utrustningsbundet förbrukningsmaterial samt koppling till Region Hallands befintliga EKG-lagringssystem (Philips IntelliSpace ECG).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117252:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning, 33121000 System för ambulatorisk långtidsregistrering, 33121500 EKG, 33123200 EKG-apparater
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 55 st. Vilo-EKG utrustningar. 5 st.Tilläggskostnad för Vaccum-/sugelektrodsysem Batterier enl. anbudsgivarens framräknade volym utifrån rekommenderat utbytesintervall per utrustning beräknat på 7 år för 55 st Vilo-EKG utrustningar. Elektrodkablage för klisterelektroder enl anbudsgivarens framräkande volym utifrån rekommenderat utbytesintervall per utrustning under 7 år för 55 EKG-utrustningar. Serviceavtal