627890-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Markarbeten för ny- och ombyggnad samt underhåll av fjärrvärme- och fjärrkylaledningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelMarkarbeten för ny- och ombyggnad samt underhåll av fjärrvärme- och fjärrkylaledningar
BeskrivningUppdraget omfattar markarbeten för ny- och ombyggnad samt underhåll av fjärrvärme- och fjärrkylaledningar i den upphandlande enhetens distributionsområde för fjärrvärme och fjärrkyla.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101860:Lot:1