Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Catering för anstalter och häkten inom Kriminalvården
Referensnummer: 2023-23245
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55520000 Catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling gällande leverans av tillagad lunch och middag till intagna på häkten och anstalter, i de verksamheter där Kriminalvården saknar möjlighet till egen produktion.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75231200 Tjänster i samband med kvarhållande i häkte och rehabilitering av brottslingar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen