Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stationstankning
Referensnummer: 715/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09132000 Bensin
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar stationstankning av bensin, diesel och E85 samt övriga produkter såsom tillbehör, smörjmedel, automattvätt, hyra av släp med mera för Helsingborgs stad, Öresundskraft med samtliga dotterbolag och Räddningstjänsten Skåne Nordväst.
.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09132000 Bensin, 09132300 Etanolbensin, 09134200 Dieselbränsle, 50112300 Biltvätt och liknande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen