2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inköp av arbetskläder
Beskrivning: Tekniska Verken i Kiruna AB avser att upphandla ramavtal gällande inköp av arbets- och skyddskläder i både herr och damstorlekar för verksamhetsområden VA, energi, gata/park, renhållning etc.
Intern identifierare: 2025-041
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18200000 Ytterkläder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000