Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MR-kontrastinjektorer 2021
Referensnummer: 20/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Blekinge har för avsikt att framöver genomföra en upphandling beträffande kontrastinjektorer för användning under MR-undersökningar.
Syftet med denna RFI är att få en överblick över antalet möjliga leverantörer, ta del av leverantörernas kunskap och förslag på hur en lösning skulle kunna utformas och implementeras på bästa sätt samt leverantörernas presentation av sina tidigare erfarenheter och referenser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33696000 Reagens och kontrastmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen