62801-2022 - ResultatSverige-Ängelholm: Teknisk besiktning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal besiktningstjänster inom bygg
Referensnummer: 20/146
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71631000 Teknisk besiktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser teknisk konsultation hiss och kommande ramavtal tecknas med en leverantör enligt ABK 09 och AF AMA Konsult 10 under 2+1+1 år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen