628048-2021 - ResultatSverige-Gävle: Olycksfallsförsäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsupphandling Olycksfall - Karlstad kommun
Referensnummer: 21/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66512100 Olycksfallsförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringsupphandling gällande kommunolycksfallsförsäkring för Karlstads kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66510000 Försäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen