628057-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande)
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Skogligt IT-stöd
Referensnummer: 2928/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38221000 Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende skogligt IT-stöd till Statens Fastighetsverk. För mer information se upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48320000 Programvara för ritning och bildbehandling, 48326000 Kartprogramvara, 48810000 Informationssystem, 72212326 Programvaruutvecklingstjänster för kartor, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen