Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ambulansväskor
Referensnummer: 2020-O001521
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne avser att upphandla fem (5) olika väskmodeller avsedda för ambulanssjukvård.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18900000 Väskor, sadelvaror, säckar och påsar, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen