Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nytt Chassi samt överflytt av sjukhytt
Referensnummer: RD20/03972
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34114121 Ambulanser
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ett ramavtal för köp och leverans av fabriksnytt chassi, där leverantören åtar sig att överflytta sjukhytt från befintlig Chevrolet-ambulans inom Ambulanssjukvården Region Dalarna till nytt chassi.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 37 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34211200 Ambulanskarosser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser ett ramavtal för köp och leverans av fabriksnytt chassi, där leverantören åtar sig att överflytta sjukhytt från befintlig Chevrolet-ambulans inom Ambulanssjukvården Region Dalarna till nytt chassi. Takvolym 25 chassin.