628148-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Diverse trädgårdsutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trädgårdsmaskiner, reparation och service 2, 2020
Referensnummer: GNU 2020/163
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
16160000 Diverse trädgårdsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar ett heltäckande sortiment av motorsågar, röjsågar, häcksaxar, snöslungor, gräsklippare, trimmer, blåsaggregat, jordfräsar, personlig skyddsutrustning skog, skyddskläder skog, tillbehör skog, reserdelar samt reparation och service.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 7 280 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Falun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
16160000 Diverse trädgårdsutrustning, 16311000 Gräsklippare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ludvika
Del nr: 2
Avesta
Del nr: 3