2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ansökansinbjudan Mekanisk bearbetning och svetsarbeten
Beskrivning: Nässjö Affärsverk AB, Nässjö Affärsverk Elnät AB och Citynätet i Nässjö bjuder in till att ansöka om att lämna anbud i upphandling av Mekanisk bearbetning och svetsarbeten. Upphandlingen omfattar Nässjö Affärsverks samlade behov av mekanisk bearbetning, reparation, underhåll samt tillverkning av detaljer till verksamheterna inom bolaget, i synnerhet till NAVs kraftvärmeverk.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten, 45262680 Svetsning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mekanisk bearbetning och svetsarbeten Steg 1
Beskrivning: Upphandlingen avser Nässjö Affärsverks samlade behov av mekanisk bearbetning och svetsarbeten. Det uppskattade värdet och eventuella andra angivna kvantiteter i upphandlingsdokumenten är baserat på omsättning av befintliga ramavtal, förväntade kvantiteter eller resultatet av analysen inför upphandlingen.