628163-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Färdigställande byggnadsarbeten – Hagaskolan, ROT-projekt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelHagaskolan, ROT-projekt
BeskrivningHagaskolan står inför ett stort renoveringsbehov där ventilation, el, brand, vs, ytskikt mm. är uttjänt. Utemiljön står också inför ombyggnad. Projektet genomförs i samverkan från förstudie till genomförande.
Intern identifierare25/15
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000