628189-2020 - KonkurrensutsättningSverige-KALMAR: Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Båtbottentvätt
Referensnummer: 2020-74
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser upphandling av en Båtbottentvätt.
Inbjudan
Ni inbjuds att inkomma med anbud i rubricerad upphandling enligt detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
Kontaktperson för upphandlingen:
Namn: Zeljko Starcevic, upphandlare
Tfn: 0480454069
e-post: zeljko.starcevic@kalmar.se
Sista anbudsdag
Anbud ska lämnas elektroniskt via Visma TendSign senast den 2021-01-25 12:00.
Upphandlande myndighet och beställare är:
Kalmar kommun (org. nr 212000-0746)
Avtalsform
Kontrakt, där avtal kommer att tecknas med en leverantör.
Upphandlingsform
Upphandlingen genomförs som ett öppet förfarande enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU).
Kravspecifikation / tekniska specifikationer
Uppdraget består av att leverera en Båtbottentvätt enligt nedan bilaga till Kalmar kommun.
Bilaga 3 Kravspecifikation Båtbottentvätt
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34930000 Marin utrustning, 34931000 Anläggning till hamnar, 42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner, 42995000 Diverse rengöringsmaskiner, 45244100 Marina anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlande myndighet
Leveranstid
Leverantören ska leverera enligt den leveranstid som framgår i leverantörens anbud.
1 st Båtbottentvätt enligt bifogad bilaga 3 Kravspecifikation och övriga ska-krav, önskas senast v 22, 2021
Bilagor
1. Sanningsförsäkran
2. Undertecknande av anbud
3. Kravspecifikation