Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Målningsarbeten - Ovanåker, Söderhamn
Referensnummer: 13828
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdragen består av planerade och oplanerade målningsarbeten inom- och utomhus inom beställarnas fastighetsbestånd och avser Söderhamns kommun, Söderhamn Nära AB, Söderhamn Elnät AB, Faxeholmen AB, Ovanåkers kommun. AICAB (Alfta Industricenter AB)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 62 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 4
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 4
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45432200 Väggbeklädnad och tapetsering, 45432220 Tapetsering, 45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 02/02/2024Slut: 31/03/2026
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
2 årsvisa förlängningar
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4